دوستان من(2)
52 بازدید
تاریخ ارائه : 12/5/2013 11:36:00 AM
موضوع: سایر

در بخش نخست گفته شد که این یادداشت به معرفی برخی از دوستان طلبه و جانباز می پردازد که حقیر افتخار آشنایی و زندگی با ایشان را داشته ام؛ دوستانی که از یادگاران دوران دفاع مقدس بوده، هر کدام از شهر و دیاری به شهر مقدس قم آمده اند تا پس از پایان جهاد اصغر، اینک در جهاد اکبر به وظیفه خود عمل نمایند:

آقا غلامرضا از افراد فداکار است، هم طلبه است هم پاسدار، زمانی در جبهه نبرد حق علیه باطل با اسلحه و جهاد نظامی، شرکت در عملیات ها و مجروحیت و اهدای یک پا؛ و اینک در جبهه فرهنگی با قلم و بیان معارف اسلامی.

شیخ غلامرضا، تا آنجایی که من می شناسم، که نزدیک به بیست سال می شود، تمام فکرش در خدمت خانواده ایثارگران و طلاب جانباز است. در مورد فعالیت های ایشان که در سپاه و نمایندگی ولی فقیه یا فرمانداری قم بوده، خیلی خبر ندارم که کدام شهرها رفته و چه کرده؛ ولی اینک سال هاست که به فرمایش استاد عابدی بدن رنجورش را با یک پا (که پای دیگرش را به بهشت فرستاده است) و دو عصا به دنبال خود می کشاند؛ تا غمی و دردی از مشکلات قشر ایثارگر را کم کند، که سرکشی سالانه به حدود 200 تا 300 خانواده ایثارگر و شهید و طلاب جانباز، یکی از فعالیت های وی است.

نمایندگی طلاب جانباز حوزه علمیه قم یکی از کارهای وی می باشد که برای رفع مشکلات درسی، درمانی و مالی طلاب، باید خودش نامه بنویسد و خودش هم نامه را به این طرف و آن طرف ببرد تا مشکل یک طلبه جانباز را حل کند، البته که در برخی موارد با بی مهری زیادی نیز مواجه می شود.

علاوه بر تدریس علوم حوزه در مدرسه علمیه جانبازان و شرکت در درس های خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم، بیان خاطرات جبهه و دفاع مقدس در قم و شهرهای مختلف کشور نیز از دیگر فعالیت های شیخ غلامرضاست.

حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای شیخ غلامرضا ساکت در جهت نشر فرهنگ ایثار و شهادت و بیان خاطرات خود و همرزمان شهیدش به شهرهای مختلف سفر می کند، که علاوه بر هماهنگی سایر دوستان طلبه و جانباز برای این وظیفه، خودش نیز پیش قدم می شود؛ روزی به استان سیستان و بلوچستان می رود و یک دهه اقامت می کند تا به خدمت بپردازد، روزی دیگر در لرستان است و با چند نفر دیگر از دوستان طلبه و جانباز،  یک روز در شمال است و روز دیگر در غرب کشور....