دوستان من(4)
44 بازدید
تاریخ ارائه : 12/11/2013 9:33:00 AM
موضوع: سایر

 آقا هادی بچه گیلان است، بندر انزلی، پدرش کارگر جزء بوده و در فصول خاصی از سال هم با صیادی و ماهیگیری، مخارج زندگی را تأمین می کرده است. دروس مدرسه را در همان محل خود می خواند و در اواخر دوره دبیرستان بر اساس علاقه قلبی و دوستان خوب خود به افتخار سربازی امام زمان علیه السلام نائل می شود.

ابتدا در همان بندر انزلی مشغول دروس حوزه می شود و سپس مدت چهار سال را در حوزه علمیه مشهد مقدس درس خوانده است.

شیخ هادی ما هم بسیجی است و هم طلبه، رزمنده و جانباز جنگ هم هست؛ لذا وقتی از وجود مدرسه جانبازان اطلاع می یابد، در سال 1370 به قم می آید و در مدرسه علمیه جانبازان ادامه تحصیل می دهد. اتفاقاً من هم که به این مدرسه آمدم، توفیق شد که با وی هم حجره شوم؛ بعد از مدت کمی زندگی با وی، او را شخصی مؤدب، طلبه ای مقید، فردی منظم و با اخلاق یافتم، خوش اخلاق، خوش مشرب، .....

احتمالاً سحرها قبل از همه بیدار می شد و پس از خواندن نماز شبش، رادیو را روشن می کرد تا قرآن بخواند و اذان بگوید و سپس نماز جماعت صبح برگزار شود.

از این به بعد بیشتر با هم بودیم، سر ساعت به درس می رفتیم، سر ساعت می خوابیدیم، سر ساعت غذا می خوردیم و مباحثه و برنامه حرم و زیارت.

مدتی که دوست خوبم شیخ موسی قمرزاده نیز با ما هم حجره شده بود، می گفت: مگر شما را کوک کرده اند که اینگونه اتوماتیک شدید؟ البته گاه کنایه هم می زد که شما صبحانه همه اش مربا هویج می خورید.

حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای شیخ هادی حبیبی ستوا دروس خارج فقه و اصول را نزد آیات عظام مکارم شیرازی، وحید خراسانی و تفسیر را نزد آیت الله جوادی آملی تلمذ کرده است. مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه مفید قم گرفته و دوره تربیت مربی اخلاق را نیز در موسسه امام خمینی قم به مدت دو سال گذرانده است.

حاج آقا حبیبی بر اساس لیاقتی که داشته اینک سال هاست که در سنگر خطابه امامت جمعه خدمت می کند؛ مدت سه سال به عنوان اولین امام جمعه بخش رحیم آباد گیلان منصوب می شود و اینک نیز چند سال امام جمعه شهرستان رضوانشهر گیلان است.

روحانی جانباز ما خیلی تلاش می کند که فرد موفقی باشد و خدمتی کند و مردم را راهنمایی نماید و ظاهراً نیز موفق بوده است. ما نیز به داشتن چنین دوستانی افتخار می کنیم. دعای ما توفیق بیشتر وی می باشد و سلامتی و خدمت بیشتر برای ایشان آرزو داریم. الهی آمین