شهید عطاء الله خواجه میرزایی با قمقمه آب پس از 25 سال
47 بازدید
تاریخ ارائه : 1/6/2014 11:46:00 AM
موضوع: سایر

کشاورز دهلرانی می گوید: دو روز قبل از اربعین در زمین کشاورزی خود در منطقه شرهانی موسیان مشغول شخم زدن زمین بودم و قصد داشتم که برای امسال علاوه بر زمین زراعی، قسمتی دیگر را که مدت 15 سال بود شخم نزده و کشتی انجام نشده بود شخم بزنم. مشغول شخم زدن زمین بودم، هنگامی که به قسمتی از آن زمین رسیدم دیدم خیش تراکتور دیگر کار نمی کند، چند بار تلاش کردم اما فایده ای نداشت از آن قسمت گذشته و مشغول شخم زدن باقی مانده زمین شدم در دور برگشت به همان نقطه از زمین که رسیدم دیدم بازهم خیش تراکتور کار نمی کند و بالا می آید.

آقای کریم علیزاده افزود: به قصد بررسی کردن مشکل پیش آمده، از تراکتور پیاده شدم و دیدم چیزی جلوی خیش را گرفته است، نگاه کردم و دیدم قمقه آبی است که مانع از شخم زدن می شود و تا قمقه را بلند کردم دیدم که از آن آب می چکد، با دست شروع به پس زدن خاکها کردم و ناگهان جمجمه و قسمتی از دست پیکر نمایان شد و سپس به پیراهن شهید رسیدم. همان موقع رو به کربلا کرده و با گریه گفتم یا سیدالشهدا علیه السلام این روزها که نزدیک به اربعین شماست، لطفی بفرمایید تا نشانه ای از این شهید یافته و خانواده اش را از چشم انتظاری برهانم؛ لذا پیراهن شهید را کنار زدم، پلاک شهید که بسیار تمیز و نو بود، آنقدر که انگار تازه کوبیده شده بود توجه ام را جلب کرد، پلاک را نگاه کردم دیدم رویش نوشته است: "عطالله خواجه میرزایی، فرزند قربانعلی، اعزامی از شاهرود"  بلافاصله با بخشدار موسیان تماس گرفته و از وی خواستم خود را به آن منطقه برساند.

بخشدار موسیان با گروه تفحص تماس می گیرد و پس از رسیدن گروه تفحص قسمت های دیگر بدن شهید را از زیر خاک بیرون آورده که به همراه پیکر شهید، چند خشاب، سر نیزه و کیف پول شهید که در جیب پیراهن وی صحیح و سالم بود نیز پیدا شد.

شهید عطاء الله خواجه میرزایی فرزند حاج قربانعلی اهل روستای تاش از توابع شهرستان شاهرود در سال 46 در این روستا متولد شد و در دوران جنگ تحمیلی پس از گذراندن دوران آموزشی خدمت سربازی برای یاری دین، انقلاب و حفظ نظام و کشور جمهوری اسلامی به جبهه های حق علیه باطل به جبهه ایلام منطقه عملیاتی دهلران رفته بود.

وی در 21 تیرماه سال 67 با تک ایذایی دشمن قبل از عملیات مرصاد در منطقه عملیاتی موسیان (دهلران) در نیمه های شب مورد اصابت تیر قرار گفته و پس از زخمی شدن به علت حجم بالای آتش دشمن، از همرزمان خود جا مانده و به درجه رفیع شهادت نائل اما پیکرش مفقود شد.

پیکر شهید عطاء الله خواجه میرزایی در اربعین حسینی سال 92 پیدا می شود، در روز رحلت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام وارد شاهرود می شود و صبح روز پنج شنبه همزمان با شهادت امام رضا علیه السلام بعد از 25 سال در آرامگاهی که برای او در سرزمین مادری اش، تاش اولیا در نظر گرفته شده، به خاک سپرده شد.

روحش شاد، یادش گرامی و راهش پر رهرو باد!