سردار هویزه
68 بازدید
تاریخ ارائه : 1/11/2014 11:57:00 AM
موضوع: سایر

معجزه انقلاب و دفاع مقدس ما این نیست که جنازه شهیدی را پس از 30 سال سالم و تازه از زیر زمین کشف کنند؛ بلکه معجزه این است که جوانان ما در آن دوران چنان خدایی شدند که ره صد ساله را یک شبه پیمودند. وقتی روال عادی و طبیعی این است که باید فردی سال ها آموزش عالی ببیند و دوره های مختلف را طی کند تا به فرماندهی یک گروهان یا گردان برسد؛ چطور جوان 20 ساله ما فقط با حضور چند ماهه در جبهه، چنان استعدادی از خود نشان می دهد که به فرماندهی لشکر می رسد و هدایت و فرماندهی هزاران سرباز و بسیجی را به عهده می گیرد! آن هم نه یک نفر و دو نفر؛ بلکه نسلی از این نیروها به وجود آمدند.

و سردار هویزه از چنین جوانانی بوده است؛ جوانی 22 ساله که قبل از آن به فرماندهی سپاه هویزه رسیده است، با حدود 70 یا 80 نفر نیروی رزمنده، در مقابل هزاران نیروی دشمن و در برابر تانک ها و نفربرهای آنان، چنان مقاومت و ایستادگی می کند که مقام معظم رهبری که خود در آن زمان در منطقه جنگی بود، می گوید از وی پرسیدم: شما با چه نیرو و امکاناتی می خواهید حمله کنید و مقاومت کنید و مصمم به جنگ هستید؟ می گوید دیدم این جوانان چنان دل هایشان به نور ایمان و توکل بر خدا محکم است که از کمی تعداد نفرات و کمبود سلاح، باکی ندارند.

آری این گونه بود که شهید سید حسین علم الهدی، در سال 1359، لقب سردار هویزه را از آن خود کرد تا اسوه و الگویی باشد برای همه جوانان این مرز و بوم، و تا درس عبرتی باشد برای همه دشمنان اسلام و ایران که جوانان ما، همانان که اینک در دانشگاه و حوزه، در باغ و کار کشاورزی، و در هر نقطه ای از ایران و جهان که باشند، اگر خطری احساس کنند همچنان در خط مقدم یاری از مکتب اهل بیت علیهم السلام حاضر خواهند شد.