معرفی مؤسسه تبلیغ و انفاق امام زمان علیه السلام
763 بازدید
تاریخ ارائه : 3/4/2014 9:56:00 AM
موضوع: امامت و مهدویت

مؤسسه تبلیغ و انفاق امام زمان علیه السلام مجموعه ای مردمی و غیرانتفاعی است که توسط تعدادی از عاشقان ولی عصر عجّل الله تعالی فرجه، از طلاب و روحانیان و سایر خیّران مردمی، در سال 1380، در سالروز میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها و با مجوز رسمی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تأسیس شده است و با حضرات آیات و دفاتر مراجع نیز ارتباط نزدیک داشته، از آنان رهنمود می گیرد.

هدف این مؤسسه، معرفت و شناخت نسبت به امام زمان علیه السلام، ایجاد ارتباط و انس با آن حضرت، و نیز شناخت و انجام وظایف و تکالیف زمان غیبت امام می باشد.

مؤسسه تبلیغ و انفاق امام زمان علیه السلام، همانگونه که از نام آن پیداست، از دو بخش تشکیل شده است:

یکی بخش فرهنگی و تبلیغی، و دیگری بخش خدمات رسانی.

این موسسه در بخش فرهنگی و تبلیغی، با تولید کتاب های مهدوی و حدیثی، برنامه های نرم افزاری، تولید و ضبط برنامه های رادیویی و تلویزیونی، برگزاری نشست های تخصصی و تبیین ضرورت بحث مهدویت، اعزام مبلغ به مساجد و مراکز جهت انجام بحث های مهدوی، برپایی مراسم مختلف مذهبی جشن و عزا؛ از جمله نهم ربیع الاول، نیمه شعبان، جلسات زیارت عاشورا، دعای عهد، زیارت ناحیه مقدسه،.... سعی در ترویج فرهنگ مهدویت دارد و این که نام و یاد ولی عصر علیه السلام همواره در جامعه اسلامی مشکل گشا باشد.

بخش خدماتی این مؤسسه نیز که تقریباً چاشنی همان فعالیت های فرهنگی است، در جهت ارتباط و یادآوری وظایف زمان غیبت و رسیدگی به احوال نیازمندان از دوستان و شیعیان امام زمان علیه السلام متمرکز می باشد. در این بخش، صدقات و مبرات مؤمنان و دوستان آن حضرت به صورت حضوری، یا از طریق صندوق های صدقات طرح گل نرگس و یا واریز به شماره حساب بانکی، جمع آوری می شود.

سپس با شناسایی افراد و خانواده های نیازمند آبرومند و تهیه سبد «طرح هل اتی» که محتوی 14 قلم مواد خوراکی می باشد، بدون ذکر نامی از مؤسسه، و صرفاً به همراه یک دلنوشته در مورد امام زمان علیه السلام، ترجیحاً شبانه، به درب منازل مورد نظر ارسال می گردد.

سعی ما در این بخش بر این است که هم آن کسی که کمکی می کند یا صدقه ای می دهد به یاد و نام امام زمان علیه السلام باشد و برای سلامتی آن حضرت صدقه بدهد و هم آن کسی که این سبدها را مصرف می کند، خود را بر سر سفره مولایش بداند؛ اگرچه همه ما از سفره گسترده آن حضرت استفاده می کنیم؛ ولی حواسمان نیست؛ زیرا:

«بِيُمْنِهِ‏ رُزِقَ‏ الْوَرَى وَ بِوُجُودِهِ ثَبَتَتِ الْأَرْضُ وَ السَّمَاء»؛

به برکت اوست که همه خلایق روزی می خورند و به واسطه وجود پربرکت اوست که آسمان و زمین ثابت و استوار مانده اند.

قابل توجه شما منتظر گرامی امام زمان علیه السلام اینکه برای همکاری با مؤسسه و شناسایی و انجام طرح های مربوطه، راه های متعددی وجود دارد که هم می توان با مراجعه حضوری به دفاتر مؤسسه و هم از طریق مطالعه بروشورها و نیز مراجعه به سایت، از آن ها آگاهی یافت.

جهت کسب اطلاعات و شناخت بیشتر مؤسسه و نیز پیگیری اخبار مهدوی، می توانید به سایت مؤسسه مراجعه فرمایید:

مهربان ترین پدر؛ یا www.329.ir ؛ یا خبرگزاری تابناک ترین اختر.

لازم به یادآوری است که دفتر مرکزی این مؤسسه در تهران می باشد و در چندین شهر و استان نیز نمایندگی دارد؛ از جمله مشهد ، قم، اراک، اردبیل، لاهیجان، یزد، زاهدان، رودبار، ...

آدرس دفتر مؤسسه در شهر مقدس قم:

خیابان معلم، (روبه روی بیت امام خمینی)، کوچه معلم 10، فرعی اول سمت راست، پلاک 29.

تلفن دفتر قم: 37734591

خادم دفتر قم، احمد سعیدی