مأموریت شش ماهه! (قسمت دوم)
82 بازدید
تاریخ ارائه : 8/16/2014 10:59:00 AM
موضوع: سایر

از بسطام تا اهواز

در قسمت قبل گفته شد که ما در تاریخ 28 خرداد 1363 با تعدادی از دوستان بسطامی و در قالب گردان کربلا به جبهه های حق علیه باطل اعزام شدیم که پس از چند روز که در تهران و مسیر راه بودیم، حالا به اهواز رسیدیم، مرکز استان خوزستان که مرکزیت جبهه ها را نیز برعهده دارد.

اکنون اینجا اهواز است و نزدیک به نیمه تیر ماه 1363، پس خود حدس بزنید که هوا چقدر گرم و سوزان است، وسایل خنک کننده ای هم وجود ندارد؛ اما باور کنید که گرمای آنچنانی هم کسی را اذیت نمی کرد؛ زیرا عشق و شور حسینی، همه سختی ها را آسان می کند؛ لذا همه خوشحال و شنگول و منگول هستند.

در اهواز همه از قطار پیاده شدیم و با اتوبوس به سمت مکان اصلی استقرارمان حرکت کردیم. مقر اصلی لشکر در انرژی اتمی است که در بین جاده اهواز و خرمشهر واقع شده است.

آری به پادگان انرژی رسیدیم و شاید بهتر باشد بگوییم دانشگاه، آن هم دانشگاه اسلامی، دانشگاهی که دانشجویان آن از هر قشری هستند؛ پیر و جوان، روستایی و شهری، باسواد و کم سواد؛ البته که استاد و شاگرد آن، همه رزمنده و اهل عمل هستند و آخرین مدرک این دانشگاه نیز شهادت است.

حسینیه این پادگان حال و هوای خاصی دارد، بزرگ و باصفا، ساده و بی ریا، بوی شهادت و یاد شهیدان در فضای این حسینیه کاملاً محسوس و ملموس است؛ رزمندگان اسلام در هر فرصتی که پیش بیاید، هنگام نمازهای جماعت، دعاهای کمیل و توسل، هنگام نماز شب و قبل از اذان صبح، در این مکان به راز و نیاز با خدا و ابراز محبت به اهل بیت علیهم السلام می پردازند.

به موازات حضور رزمندگان در جبهه ها و پادگان ها، برای تقویت روحیه نیروها و آموزش معارف قرآن و اهل بیت علیهم السلام، علاوه بر حضور دوشادوش طلاب در کنار برادران رزمنده، روحانیان بلندپایه کشوری و استانی هم در جمع رزمندگان حاضر می شوند و ضمن دیدار، سخنرانی هم می فرمایند.

لذا دومین دیدار ما در این دوره و اولین دیدار در انرژی، با امام جمعه و نماینده امام در ساوه بود که ایشان در جمع نیروها حاضر شد و سخنرانی کرد.

چند روزی گذشت تا سازماندهی نیروهای گردان انجام گرفت؛ هر گردان از سه گروهان و هر گروهان نیز از سه دسته تشکیل می شود و در هر دسته نیز معمولاً حدود 22 نفر حضور دارند، به یاد 22 بهمن، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی. در کنار نیروهای عادی گردان و فرماندهان، پیک ها و منشی ها، برخی به عنوان تبلیغات، بعضی مخابرات، تعدادی تدارکات و بهداشت و امداد و غیره نیز حضور دارند که مجموع نفرات گردان را به حدود 300 نفر می رساند.

به هر حال من با شهید محمدرضا حلاجان، شهید رضایی و برادر ابوالقاسم سیفی در یک گروهان قرار گرفتیم، فرمانده گروهان ما شهید حسین منتظری با شهید محمد لطفی است و فرمانده دسته ما هم شهید اسد الله احمدی اهل قلعه نو خرقان که در جبهه کردستان نیز با هم بودیم.

سومین دیدار ما با نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی حجت الاسلام ساوجی بود که از نمایندگان فعال مجلس شورای اسلامی بود.

پس از سازماندهی گردان، تجهیزات جنگی را که شامل اسلحه کلاش، قمقمه، کلاه، سرنیزه و بیلچه.... است، تحویل دادند، سپس ما را به اردوگاه خیبر بردند که در شرق جاده اهواز خرمشهر بود.

چند روزی به طور فشرده آموزش های متعددی داده شد و پس از آن هم مانوری جهت آمادگی برای عملیات، برگزار گردید.

در یکی از همین روزها حجت الاسلام شهید محلاتی نماینده امام در سپاه پاسداران به دیدار ما آمد و برایمان سخنرانی کرد. ایشان نیز سال بعد بود که در هواپیما و توسط هواپیماهای جنگی عراق با تعدادی از نمایندگان و فرماندهان به شهادت رسیدند.

حضرت آیت الله مهدوی کنی، دبیر جامعه روحانیت مبارز تهران نفر بعدی بود که برای دیدار و سخنرانی، در جمع ما حاضر شد.

17 / 4 / 63، امروز نیز دیدار و سخنرانی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برادر محسن رضایی در مقر لشکر علی بن ابی طالب علیه السلام در انرژی انجام شد؛

18 / 4 / 63 دیدار و سخنرانی (حضرت آیت الله العظمی) حجت الاسلام جوادی آملی دانشمند و مفسر قرآن در میدان صبحگاه انرژی اتمی؛

شب سه شنبه 19 / 4 / 63 دیدار و سخنرانی حجت الاسلام رستگاری و قرائت دعای توسل برای رزمندگان که با حال و هوای خاصی برگزار شد.

20 / 4 / 63 چهارشنبه، در این روز نماینده امام و امام جمعه کاشان حجت الاسلام یثربی آمدند و سخرانی داشتند.

پنج شنبه 21 / 4 / 63، امروز آیت الله خزعلی عضو فقهای شورای نگهبان به پایگاه آمدند و سخنرانی کردند.

شنبه 23 / 4 / 63 سخنرانی حجت الاسلام ایرانی فرمانده منطقه یک سپاه در میدان صبحگاه انرژی؛

چهارشنبه 27 / 4 / 63 سخنرانی برادر نور بخش وزیر نیرو؛

شنبه 30 / 4 / 63 سخنرانی و دیدار حجت الاسلام شاهچراغی نماینده امام و امام جمعه مهدیشهر بین نماز مغرب و عشا؛

دوشنبه 1 / 5 / 63 دیدار و سخنرانی حجت الاسلام سید هادی خامنه ای نماینده مردم مشهد؛

سه شنبه 2 / 5 / 63 دیدار و سخنرانی حجت الاسلام خرازی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم.....