قدرت نمایی های عجیب خدا!
81 بازدید
موضوع: الهیات و معارف اسلامی

قدرت نمایی های عجیب خدا!

یکی از معجزات خداوند متعال، قدرت لایزال و نا متناهی اوست، و این که  بر هر چیزی و هر کاری قادر است و قدرت دارد؛ وقتی می فرماید: ان الله علی کل شیء قدیر؛ یعنی واقعاً هر کاری که بخواهد می تواند انجام دهد، و عجیب تر اینکه کارهای  مهم و بزرگ را با وسایل کوچک انجام می دهد. به چند نمونه از این کارها توجه کنید:

1.برترین خانه خود یعنی کعبه را در مقابل انبوه سپاهی از فیل و اسب وشتر با همه تجهیزات، بوسیله پرنده ای کوچک و ریگی کوچک تر که به منقارش گرفته حفظ  می کند. (سوره فیل).

2.یوسف پیامبر که در مظان اتهام و محاکمه است و جانش در خطر بود، باشهادت و گواهی یک بچه شیرخوار نجات می دهد. (سوره یوسف، آیه 26).

3.قدیمی ترین و زلال ترین چشمه آب را در یکی از خشک ترین بیابان ها بوسیله  ساییدن پاشنه پای یک بچه شیرخوار یعنی اسماعیل جاری می کند.

4.با یک چوب دستی، رود نیل را خشک و سد می کند و موسی و بنی اسرائیل را ازشر حمله فرعون و لشکرش نجات می دهد. (سوره شعرا، آیه 63).

5.با همان چوب دستی موسی، از کوه و سنگ خارا، برای دوازده قبیله چشمه های  متعدد جاری می کند. (سوره بقره، آیه 60).

6.بار دیگر همان چوب دستی، اژدها می شود و همه دسیسه ها و سحرها و جادوی  فرعونیان را می بلعد.(سوره اعراف، آیه 107).

7.برترین پیامبر خود محمد مصطفی را در یک غار کوچک و به واسطه یک تار عنکبوت که ضعیف ترین وسایل است از دست دشمنان نجات می دهد. (ماجرای هجرت پیامبر).

8.کشوری را بواسطه یک پرنده کوچک یعنی هدهد مسلمان می کند. (سوره نمل،آیه 44).

9.موسی را در کاخ فرعون که از سال ها قبل به دنبال او بوده، پرورش می دهد و بزرگ می کند.

10.فرعون و همه لشکریانش را با آن همه عظمت با آب رودخانه نیل نابود میکند. (سوره بقره ، آیه 50).

11.عیسی را بدون پدر به دنیا می آورد. (سوره مریم، آیه 21).

12.قارون را با همه ثروت و امکاناتش به زیر زمین می فرستد که هیچ اثری ازآنان باقی نماند. (سوره قصص، آیه 81).

13.کلاغ را معلم بشر می کند، آنگاه که قابیل نمی داند جنازه برادرش راچکار کند، کلاغی را مأمور می کند تا جسد کلاغ دیگر را زیر خاک دفن کند. (سورهمائده آیه 31).

14......

حال چنین خدایی اگر به کسی قول بدهد که من رزق و روزی تو را تضمین میکنم، آیا جای غم و غصه می ماند؟ آیا باید به امید دیگران بود؟

اگر چنین خدایی بگوید همه عزت و قدرت پیش من است، آیا باید نگران بود؟باید عزت را از دیگران تمنا کرد؟ آیا باید از تهدید و تحریم و ارعاب انسانی ضعیف یا دولتی ضعیفتر ترسید؟!

(تحفه ای از حرم کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها وبا الهام از سخنرانی دکتر رفیعی)

طلبه  جانباز  

احمد سعیدی