13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار
12 بازدید
موضوع: علوم سیاسی
چرا ۱۳ آبان❗️
✅ از روزی که ماجرا جویان اروپایی، پس از عبور از اقیانوسها به سرزمین های سرسبز آن سوی آبها یورش بردند و برخی از ساکنان محلی آن را کشتند و بقیه را هم به اسارت مطامع خود درآوردند و نام کشف را بر این عمل زشت خود نهادند، از آن پس بود که نام آمریکا بر سر زبان ها افتاد.

✅در حالی که در این منطقه بزرگ از دنیا، سالیان و قرون متمادی مردمانی با رنگ های متفاوت و نژاد مخصوص خود زندگی می کردند و دین و آیین خود را داشتند....

✔️این گروه ماجراجو، همکیشان و همراهان خود را هم به این منطقه فراخواندند و بر اثر فشار و زور و جنگ های متعدد، زمام امور این سرزمین را بدست گرفتند و چون خدا و پیامبری را قائل نبودند، از هیچ ظلم و تعدی ابا نداشتند. بر این اساس بود که با دست اندازی به اطراف و اکناف عالم، منابع و منافع سایر ملت ها را نیز با اندک بهایی به نفع خود تارج کردند.

✔️نقطه اوج یا دومین مرحله ثروت اندوزی این قوم، زمان جنگ های جهانی بود که به واسطه دوری از منطقه جنگی اروپا، هیج آسیب و خسارتی به آنان وارد نشد، در عوض و با فروش تسلیحات جنگی، اقتصاد خود را رونق بخشیدند...

✅ اما ارتباط ما با آمریکا!
تقریباً از اجرای کودتای ننگین ۲۸ مرداد بود که پای آمریکا، رسمی تر و علنی تر در ایران باز شد و شاه خائن و سرسپرده خود را بر این مملکت حاکم کرد؛ لذا در تمام جنایات وی شریک است.

✔️آمریکا بود که با اشاره سفیرش، برای مردم ما وزیر و وکیل انتخاب می کرد؛ علاوه بر پناه دادن به شاه مجرم و فراری، میلیاردها ثروت ملت ما را بلوکه کرده؛ با انواع توطئه ها و ترورها و کودتا در پی ساقط کردن حکومت اسلامی ایران اقدام کرده و دموکراسی واقعی آن را نمی پذیرد.

✔️آمریکا بود که صدام عفلقی را برای حمله به ایران تجهیز و تشویق کرد و در پایان نیز مستقیماً در جنگ وارد شد و چندین بندر و کشتی ما را منهدم و در پایان نیز هواپیمای مسافربری ایران را با حدود ۲۹۰ مسافر سرنگون کرد.

✔️آمریکاست که گروه های تروریستی منافقین و طالبان و داعش را خلق و حمایت می کند.

✔️آمریکاست که انواع کودتا و حمله به کشورهای مستقل و متعدد را در کارنامه سیاه خود دارد؛ از اقدامات غیر انسانی آنان در زندان های ابوغریب و گوانتانامو که نمی توان سخن گفت....

✅حال بر فرض که کشته ها و شهیدان ما سر از قبر درآوردند و از حق خود بگذرند؛
✅بر فرض که مادران داغدیده، از خون فرزندان خود بگذرند؛
✅بر فرض که همسران و فرزندان پدر ندیده از خون شهیدان خود بگذرند؛
✅بر فرض محال که ما هم بپذیریم و بگوییم هر چه بوده تمام شد، بر گذشته ها صلوات؛
اما اکنون چی؟
✅سخن ما این است که مردم آمریکا یک ملت اند، مردم ما هم یک ملت، (صرف نظر از آمارهای جهانی که هوش و استعداد ایرانی را بالاتر از متوسط سایر ملت ها می داند) آن ها به راه خود و ما هم به راه خود می رویم. تبادل فرهنگی، رفت و آمد دانشجو و استاد عیبی ندارد، تجارت بین دو ملت اشکالی ندارد، ارتباط متقابل و رفتار توأم با احترام متقابل بر قرار باشد.
اما نوکری و تسلیم و سازش با ظالم هرگز!

✔️آمریکا هم اکنون نیز علاوه بر تحریم اقتصادی، در بودجه سالیانه خود، ردیفی جهت توطئه و  نقشه برای براندازی حکومت ایران دارد.

✔️هم اکنون نیز با انواع دسیسه ها، دولت ها و مردم منطقه را به ایران بدبین می کنند تا همچنان در این منطقه بمانند و با جو ایران هراسی، تسلیحات خود را بفروشند.

✅علاوه بر همه اینها، ما یک ملت مسلمان و شیعه هستیم، مولای ما «علی» است که فرمود: «کونا للظالم خصماً و للمظلوم عوناً»؛
✅ ما چطور ملت های مظلوم فلسطین و لبنان و عراق و افغانستان و بحرین و یمن را  ببینیم که اینگونه زیر چکمه های جنایت شیطان بزرگ له شوند و دم بر نیاوریم و با او دوست باشیم، به او دست بدهیم، سر یک میز بنشینیم و بخندیم و در همان حال هم بگوییم مسلمان و شیعه هستیم! 
مگر اینکه از ماهیت خود دست برداریم و یا آمریکای گرگ صفت، تغییر ماهیت بدهد که آن هم محال است.

✔️آمریکا چون خوی درندگی دارد و عهد شکن و پیمان شکن است با چنین دولتی نمی توانیم کنار بیاییم.
✅ ۱۳ آبان یک نماد است برای یادآوری همه این جنایت ها؛ اگر چه در همین روز بخصوص نیز سه واقعه تاریخی رخ داده که در همه آنها دست پلید آمریکا نمایان است:
یک روز امام و مقتدای این ملت توسط رژیم سرسپرده آمریکا تبعید شد، 
روز دیگر دانش آموزان این ملت را قربانی کردند.
و روز دیگر نیز دست انتقام خدایی از آستین دانشجویان مسلمان پیرو خط امام خمینی  بیرون آمد و لانه جاسوسی آنان را تسخیر و آمریکا را از ایران بیرون راندند.

✅ ۱۳ آبان روز ظلم ستیزی و استکبارستیزی است، روزملی مبارزه با استکبار جهانی، روز مبارزه با هرنوع ظلم و ستم.

پس ننگ و نفرین ابدی بر این رژیم نژادپرست و جنایت پیشه و شیطان بزرگ، آمریکا؛
✍️احمد سعیدی
#سیزده_آبان
#شیطان_بزرگ
#مرگ_بر_آمریکا 
راه پیوستن به کانال 👇
🇮🇷@fasle57